Sıkça Sorulan Sorular :


Klimayı Neden Tercih Etmeliyim ?

Klima kapalı ortamların havasını homojen bir şekilde soğutan 
veya ısıtan nemini alan havada uçuşan insan sağlığına zararlı 
tozları ve partikülleri fitre eder. Havayı tazeler kötü kokuları sizden 
uzaklaştırır soluduğunuz havanın kalitesini arttırır. 


Klima Sağlığa Zararlımı?

Otoriteler klimaların sağlık açısından yüksek faydası olduğunu açıklamaktadırlar. Özellikle elli yaş üzeri insanlara kalp, şeker ve astım rahatsızlığı olanlara klima kullanmaları tavsiye edilmektedir. Yaşanılan ortamlarda 22°C sıcaklık ve %50 orantılı nem sağlık açısından ideal koşullardır. Bu değerleri sağlamanın en güvenilir yolu klimadır. Nemim %40 ile %60 civarında tutulan klimalı ortamlarda mikroskobik organizmalar oluşmadığından alerjik yapılı bünyeler için faydalıdır. 


Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sadece bir klima alayım mantığı ile hareket edilmemeli, kalitesi kanıtlanmış servis ağı yaygın yedek parça sıkıntısı olmayan ürünler tercih edilmelidir. Uzun yıllar beraber olacağımız klimayı satan firmanın tüketici memnuniyetini ilke edinmiş, tüketicisini bilgilendiren, keşif ve montaj hizmetini sorunsuz gerçekleştirebilen, kaliteden taviz vermeyen bir firma olmasına dikkat edilmelidir. Klima satın alırken kullanılacak cihazın modeli tercihi ve kapasitesi hakkında uzman kişilerin tavsiyeleri dikkate alınmalıdır. 


Klima Keşfi Neden Önemli?

Klimanın montaj yapılacağı alanın büyüklüğü, konumu, ısı kazancı ve mimarisi gibi özellikler ile klimanın gücü arasında bir orantı vardır. Bu oranın tespiti klima eksperi tarafından yapılmalıdır. Yanlış Klima seçimi sağlığınızı ve cebinizi etkileyecektir. 


Klima Nasıl Monte Edilir?

Klima cihazlarının seçimi kadar montaj yeri ve montaj şekli de çok önemlidir. Bu nedenle klima, uzman ve tecrübeli bir ekip tarafından teknik özellikler ve tüketicinin isteği de göz önünde bulundurularak estetik görünecek şekilde monte edilmelidir.


Klimalar Çalışırken Gürültü Yapar mı?

Nano teknoloji ile üretilen klimalarda ses seviyesi en aza indirgenmiştir. Siz uyurken rahatsız etmeyecek kadar konforla donatılmıştır. 


Uygun Klima Seçimi?

Sitemizde bulunan iklimlendirme kılavuzunu kullanarak size en uygun klima kapasitesini ve modellerini belirliye bilirisiniz. 


Klima Nasıl Isıtır? 

Türkçe karşılığı ısı pompası anlamına gelen heat pump özellikli klimalar elektrik enerjisini direkt olarak ısıya çevirmek yerine dışarıdaki ısıyı içeriye taşıyarak ortamı ısıtırlar. Heat pump özelliği olan klimalar soğutmayı gerçekleştirdikleri gibi ısıtmayı da gazını yoğuşturarak ve buharlaştırarak gerçekleştirir. Isıtmanın yapılabilmesi için dış üniteden geçen gaz buharlaşarak dışarıdaki ısıyı emer ve iç üniteye geldiğinde yoğunlaşarak emdiği ısıyı ısıtılması istenilen ortama bırakarak ısıtmayı gerçekleştirir. 


Klima Çok Elektrik Tüketir mi?

Teknolojideki gelişmelerle üretimi yapılan nano özellikli klimalar oldukça az elektrik tüketimi ile çevreye duyarlı hale gelmiştir.


Klima Bakımı Neden Önemli?  

Klimalar iç ve dış ortamda değişik hava şartlarına maruz kalan cihazlardır. Klimalarınızın ısı transfer yüzeylerinde meydana gelen kirlenme ve tahribatlar cihazın performansını düşürür. Ayrıca klimalardaki soğutucu gaz basıncının mevsim normallerine göre ayarlanması gerekir. Uzmanlar Klimanıza yılda iki kez bakım yapmanızı önermektedir.