Tüketici Hakları :

Airalto.com'da Haklarım


Airalto.Com, dayanıklı tüketim malları satıcısı olarak tüketici
haklarını korumayı en öncelikli kuralları arasında tutmaktadır.
Bu anlamda, Airalto.com alışverişleriniz sırasında yaşadığınız ürün ve
servis kaynaklı her türlü sorun titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Veri Güvenliği

Kullanıcılardan derlenen tüm hassas ve kişisel bilgiler, en yüksek elektronik ve fiziksel güvenlik standartlarında saklanmakta, yalnızca yetki sahibi olan personelin ve ancak zorunlu durumlarda kullanıcı onayı altında ulaşabileceği bir sistemle, mevcut T.C. kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır. 

Airalto.Com kullanıcılardan derlediği kişisel ve hassas bilgileri kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı taahhüt ve garanti eder. Ayrıca kullanıcılar onay verdikleri takdirde bu bilgiler Airalto.Com tarafından değerlendirilerek ürün güncellemeleri, indirim duyuruları ve özel teklifler amacıyla kullanılabilir. 

Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur. Kredi Kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın sağ alt köşesinde bulunan kilit resmi bu sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir ve üzerine tıkladığınızda şifrelemenin hangi firmaya ait olduğunu belirtir.

Garanti Süresi

Airalto.com'da satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların asgari 2 yıl garantisi altındadır.

İade/Arıza İşlemleri

Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, fatura tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde iade talep edebilirsiniz. 

  İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerle birlikte ürünün faturası, kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Ürün müşteriye eksiksiz ve hasarsız teslim edildikten sonra müşterinin cayma hakkını kullanarak ürünü iade etmek istemesi gibi durumlarda kargo ücreti müşteri aittir.

Yeni alınan ürünlerde arıza söz konusu ise 7 gün içerisinde kargo ile tarafımıza gönderebilirsiniz.

Bu süreyi geçen arızalı ürünlerin kargo masrafını alıcı ödemektedir..


Teknik Servis

Arızalı ürünlerin kargo ücreti müşterilemize aittir.Ürünün tamir/değişimi takriben tarafınıza gönderilecektir